Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastell 9338071



*

nr 933 8071


Per Olov Ultvedt

(1927-2006), Sverige


Per Olov Ultvedt, signed, 27x39, damaged.


Pastell , Per Olov Ultvedt, signerad, 27x39


Condition: skadad

Per Olov Ultvedt, Swedish painter, born 1927, dead 2006 .

Droit De Suite

Yes

Estimate:

2000

Sold:

SEK 300

Auction date:

Sunday December 21 2014
at 19:33:51


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/12 11:27:03 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Per Olov Ultvedt

Per Olov Ultvedt, Swedish painter, born 1927, dead 2006 .

Read more about Per Olov Ultvedt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell per olov ultvedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8094 PASTEL
    Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
     

    Auction ends
    today
    20 maj at 20:32




Ladda ner broschyr